3 hodnocení

Směs na domácí celozrnný proteinový chléb Catus 400g

Připravte si doma celozrnný domácí chléb s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny.

Chléb lze upéct v troubě i domácí pekárně.

Snadná, rychlá příprava a výborná chuť! 

 

Skladem
Kód: 189
95 Kč
Kategorie: Proteinový chléb
Hmotnost: 0.4 kg
Směs na domácí celozrnný proteinový chléb Catus 400g
Novinka Tip
  • celozrnná potravina
  • vysoký obsah bílkovin a vlákniny
  • jednoduchá a rychlá příprava

 

Hmotnost: 400 g

Návod k přípravě: 400 g směsi, 7 g sušeného pekařského droždí nebo cca 1/3 kostky čerstvého pekařského droždí, 420 ml studené vody pro pečení v troubě nebo 480 ml pro pečení v domácí pekárně.

  • TROUBA: Suroviny smísíme a v kuchyňském robotu hněteme 10 až 15 minut nebo velmi intenzivně ručně (těsto je nutné důkladně vypracovat tak, aby došlo k jeho mírnému zahřátí). Těsto necháme 10 - 15 minut odležet, vytvoříme bochánek, který vložíme do vhodné pečící formy. Necháme cca 45 minut kynout na teplém (lépe i vlhkém) místě. Vykynutý chléb potřeme vlažnou vodou a vložíme do předehřáté trouby a pečeme prvních 15 minut při teplotě 240 °C, poté 55 - 60 minut při snížené teplotě cca 180 °C.
  • DOMÁCÍ PEKÁRNA: Do pečící nádoby nejprve nalijeme vodu a poté nasypeme směs s droždím. Těsto necháme vymísit 2x, dovolí-li to pekárna. Jinak program po mísení přerušíme a spustíme znovu, aby bylo těsto vymíseno co nejlépe. Zvolíme program pro kilový chléb s dlouhou dobou pečení (minimálně 3 hodiny). Pokud se zdá být chléb na konci programu nedopečený, zvolíme program krátkého dopeku.

Respektujte zkušenosti s vaší troubou či pekárnou.

 

Složení: pšeničný lepek, sójová drť, lněná semínka, slunečnicová semena, sójová mouka odtučněná, pšeničná mouka celozrnná, pšeničné otruby, deaktivované droždí sušené, jablečná vláknina 2 %, sezamová semínka, sůl, pražený ječný slad.

Může obsahovat stopy vajec, jader podzemnice olejné, skořápkových plodů, mléka a hořčice. 

Výživové údaje ve 100 g hotového výrobkuEnergetická hodnota: 825 kJ/;197 kcal. Tuky: 8,2 g; z toho nasycené mastné kyseliny: 0,9 g. Sacharidy: 9,6 g; z toho cukry: 1,9 g. Vláknina: 6,2 g. Bílkoviny: 18,2 g. Sůl: 0,96 g 

 

Catus spol. s r.o., Kyjovská 1598, 580 01 Havlíčkův Brod, Česká republika, www.catus.cz

Skladujte v suchu a chraňte před teplem.

Minimální trvanlivost do: uvedeno pod etiketou.


Video - návod na přípravu